Noworocznie

Ponoć nie powinno się składać tych noworocznych życzeń przed północą, by nie zapeszyć ;) Więc teraz już mogę :
Szczęśliwego Nowego Roku Kochani!!! Oby nie był gorszy od poprzedniego :)
Często zastanawiamy się, czego sobie i innym życzyć. I oczywiście najczęściej są to życzenia zdrowia, spełnienia marzeń i wszelakiej pomyślności :) Jest to również czas swego rodzaju ‘rozliczenia’ z mijającym rokiem : co wydarzyło się pozytywnego, czego ‘dokonaliśmy’, czy zrealizowaliśmy nasze postanowienia… No właśnie, bo Nowy Rok to również czas postanowień i wszelakich planów. Przyznaję, że i u mnie tak zazwyczaj bywało ;) Tym razem jednak, chcę sobie i Wam życzyć czegoś innego, a mianowicie… Carpe Diem!!! Cieszmy się chwilą i nauczmy się z niej ‘korzystać’! Często rozmyślamy o przeszłości, czegoś żalujemy i się tym zamartwiamy, a przecież i tak nie możemy tego już zmienić; planujemy przyszłość i często planowanie zajmuje nam tyle czasu i energii, że nie zawsze starcza nam jej już na cieszenie się zwykłą, codzienną chwilą. Dlatego starajmy się być bardziej ‘tu i teraz’, nie żałując tego co było i nie rozmyślając nad tym, co przyszłość nam przyniesie. Tak, jak gdyby każdy dzień miał być tym ostatnim ;) Wiem, wiem, łatwo się mówi, a przecież nie jest łatwo wdrożyć to w życie. Postarajmy się jednak co jakiś czas o tym pomyśleć i… zwolnić tempo ;) Zawsze w takich chwilach przypomina mi się pewne zdanie ks. Jana Twardowskiego : ‘Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.’ I jest to jedyny pośpiech jakiego Nam wszystkim na ten rok życzę ;)
I jeszcze, byśmy jak najczęściej mogli powiedzieć :

Trwaj (chwilo), jesteś tak piękna!
(Johann Wolfgang Goethe)

Pozdrawiam Was wszystkich noworocznie i bardzo serdecznie, dziękując za to, że nadal mnie odwiedzacie i że zawsze mogę liczyć na Wasze ciepłe słowa; dziękuję za to, że jesteście! :*

 • Facebook
 • Twitter
 • LinkedIn
 • Google Plus
 • Pinterest
 • Blogger
 • RSS
 • Email

37 odpowiedzi nt. „Noworocznie

 1. Tilianara

  Beo, cudowne słowa … czasem tak wiele zła jest wokół nas i wtedy tak cudownie gdy potrafimy dojrzeć coś pięknego w chwilach przepływających przez nasze życia. Beatko, życzę Ci by każda wspaniała chwila trwała jak najdłużej, by ogrzewała Twoje serduszko, tak ciepłe i życzliwe dla innych i byś wciąż i wciąż umiała mówić „Carpe Diem” :)

  Buziaki noworoczne :*

  Odpowiedz
 2. Lukrecja

  Mówią, że jaki pierwszy dzień, taki cały rok…

  I wychodzi mi, że nigdy nie będzie dobrze na świecie, skoro pierwszego dnia śpi się do południa, a potem do wieczora leczy kaca, walcząc z totalnym niechciejem…

  Odpowiedz
 3. Małgosia.dz

  Bea, zatem Carpe Diem! Będę Ci o tym przypominać przez cały rok, aż będziesz miała mnie dosyć i poślesz mnie w siną dal :)))

  Odpowiedz
 4. damqelle

  Dla mnie 2008 był wyjątkowy i z żalem go pożegnałam. Poznałam wielu wyjątkowych i ciepłych ludzi. Na tym właśnie polega życie. Mam nadzieję że ten rok będzie taki sam – a może i nawet lepszy. Czego i Tobie serdecznie życzę :)

  Odpowiedz
 5. leloop

  Piekne i madre zyczenia Beo :)
  zycze Ci, zebys takich wspanialych chwil miala w Nowym Roku jak najwiecej. a poza tym zdrowia i spelnienia marzen :)

  Odpowiedz
 6. www.bombolada.blox.pl

  Szczęśliwego zbliżającego się wielkimi krokami Nowego Roku! Samych pięknych przygód i oby 2009 rok był piękniejszy od najpiękniejszego dnia mijającego roku!
  Ściskam serdecznie, Kemotka ;)

  Odpowiedz
 7. ewa

  Zdrowego, dobrego, najpiękniejszego Nowego Roku. Dziękuję za odwiedzenie mnie. Bardzo mi się Twój blog podoba i z przyjemnością będę odtąd tu zaglądać. Pozdrawiam, ewa777

  Odpowiedz
 8. qlkowa

  Dziękuję za odwiedziny, pozdrawiam i życzę wspaniałego roku!
  (Fantastyczny blog, nawet przy moim zerowym zainteresowaniu kuchnią – będę zaglądać!)

  Odpowiedz
 9. Komarka

  Dziękuję za życzenia! Pięknie ujęłaś to w swoich i chyba nie pozostaje mi nic do dodania, jak życzyć Tobie tego samego :) A przede wszystkim zdrowia i dobrego humoru!

  Odpowiedz
 10. Bea

  Bardzo serdecznie dziekuje Wam wszystkim za zyczenia i mile slowa! Choc moze nie powinnma dziekowac, by nie zapeszyc ;)

  Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie!

  Odpowiedz
 11. Notme

  ‘Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą.’ Piekny cytat! :)

  Dziękuje za życzenia i wzajemnie życzę Ci WSZYSTKIEGO DOBREGO!

  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
 12. Anonymous

  Bea , ja też życzę Ci na ten Nowy Rok szczęścia i spełnienia…..życzę Ci , abyś znalazła to również tu , w pisaniu blogu z którego z pewnością możesz być dumna.

  Dodam , że jestem zwolenniczką Carpe diem i ciesze się , że mamy tu podobne zdanie . Buziaki barocco

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>